ZIMSKA ŠKOLA FIZIKE

26. ožujka 2021.

U petak, 26. ožujka 2021., održana je 12. Zimska škola fizike za učenike srednjih škola. Ove godine, Zimska škola Fizike je održana online preko platforme Microsoft Teams. Učenici iz srednjih škola diljem naše županije, pa tako i naši učenici, putem video poziva su pratili izvođenje zanimljivih pokusa koje su nam priredili učenici drugih škola u suradnji sa svojim mentorima, naravno uz pridržavanje svih epidemioloških mjera.

Pokusi koje su učenici mogli vidjeti su sljedeći:

Stojni valovi – Spomenka Hardi prof. i učenici
Određivanje gustoće tvari – Kristina Veselovac, prof. i učenici
Tlak – Mirta Lulić prof. i učenici
Zračenje crnog tijela – Mirela Macelaru, prof. i učenici
Linearno termičko rastezanje – Goran Hajnal, prof. i učenici
Plinski zakoni – Mario Vučković, prof. i učenici
Težište i uvjeti ravnoteže – Snježana Švelec, prof. i učenici
Indukcijom protiv gravitacije – Dominika Čulo – Vuković, prof. i učenici

Na ovogodišnjoj Zimskoj školi fizike sudjelovalo je 17 učenika Srednje škole Valpovo (smjera gimnazija, tehničar za elektroniku i elektrotehničar) zajedno sa svojim mentorima, nastavnicima fizike. Učenici su se zabavili i naučili nešto novo i zanimljivo, i što je najvažnije naučili su kako to primijeniti u svakodnevnom životu. Nadamo se da će se sljedeće godine Zimska škola fizike moći održati uživo te se veselimo novim pokusima.