BEČ – PRAG – BRATISLAVA

12. travnja 2024.

Dana 1. travnja 2024. godine učenici 2. OG a, 2. OG b i 2. razreda  elektrotehničara u pratnji prof. Natalije Mihaljević, prof. Draženke Mikić i prof. Borisa Šimić te u vodstvu dražesnoga vodiča Fabijana, zaputili su se u Prag.

Na putu do Praga posjetili su Beč u kojemu su razgledali dvorac Schonbrunn, Tehnički muzej, Trg Marije Terezije i mnoge druge znamenitosti . Nakon  kratkoga slobodnog vremena, nastavili su  put  Praga u koji su stigli u večernjim satima.

Sljedećega su dana razgledali Hradčane i Malu stranu te su učenici nakon toga imali slobodno vrijeme. Nakon povratka u hotel i malog odmora, ostatak su večeri proveli u disco klubu.

Dana 3. travnja nastavili su razgled Praga te su uživali u vožnji brodom po predivnoj rijeci Vltavi. Nakon vožnje brodom, učenici su imali kratko slobodno vrijeme te su uživali otkrivajući ljepote Praga.

4. travnja učenici su se u pratnji profesora i vodiča zaputili kući. Pri povratku kući svratili su u Bratislavu gdje su razgledali Bratislavsky Hrad, Michalsku Branu, Hlavne Namestie i još mnoge znamenitosti očaravajuće Bratislave.

Nakon kratkog razgledavanja, učenici i profesori nastavili su  put kući gdje su stigli u večernjim satima, obogaćeni još jednim lijepim iskustvom te će se rado prisjećati ove ekskurzije.

Katja Alšić, 2. OG a