PREZENTACIJA PROJEKTA MOBILNOSTI

18. ožujka 2019.

U petak 15. ožujka 2019., u prostorima Srednje škole Valpovo, pred brojnim zainteresiranim učenicima, ravnateljicom i nastavnicima, održana je prezentacija realiziranog projekta mobilnosti Erasmus+K1 Europske kompetencije i vještine za budućnost. Učenici zanimanja elektrotehničar održali su zanimljivu prezentaciju te nam prenijeli svoje dojmove i iskustva. Kroz prezentaciju smo saznali koja su nova znanja i vještine usvojili iz područja robotike koje su stjecali u okviru edukacijskog centra tvrtke Macco Robotics.

Učenici Mihael Španović i Branimir Kazimić su prisutne upoznali sa tehnologijom TTS – STT (Text To Speach – Speach To Text). Tomislav Jurkić predstavio je teorijske osnove robota i senzore koje roboti koriste. Dino Radonjić i Lukas Preisberger predstavili su koncept „pametnog“ putnog kovčega, a Dorijan Polanc predstavio je primjenu edukacijskog robotskog kompleta „Ablix WER Ability Kit II“.

Učenici su nagrađeni velikim pljeskom.

Čestitke svima koji su boravili u Sevilli i na dostojanstven način predstavljali našu školu i zemlju.

Autor: Boris Puljek, dipl.ing.