PRATEĆE MJERE U PROJEKTU ŠKOLSKA SHEMA

28. lipanj 2019.

I ove je školske godine Srednjoj školi Valpovo odobrena provedba pratećih mjere u sklopu projekta Školska shema, tj. podmjera Kušanje i prezentiranje voća. U utorak, 11. lipnja, zanimljivo je predavanje održala predstavnica Ministarstva poljoprivrede Ruža Skenderović.

U zajedničkim aktivnostima, učenicima 3.B i 1.A razreda opće gimnazije prezentirane su jagode kao voće. Učenici su naučili o raznim sortama jagoda, kako ih prepoznati te su imali prigode i kušati voće. Učenici su na evaluacijskom listićima ocjenjivali senzorska (organoleptička svojstva) jagoda tijekom kušanja te na taj način uočavali razlike u sortama jagoda.

Jedna od aktivnosti je bilo predavanje – Kako smanjiti bacanje hrane. Učenici su pozorno poslušali ovo predavanje te se uključili u diskusiju i naveli primjere kako oni paze da se hrana ne baca.

mr.sc.Marija Kopi, dipl.ing.